Dec 04 2019

/

Tłumaczenie świadectwa maturalnego na język niemiecki - kiedy może się przydać?

W zakresie jego kompetencji znajduje się również tłumaczenie świadectwa maturalnego np. na język niemiecki. Kiedy warto zlecić tłumaczenie tego dokumentu?

Tłumaczenie (uwierzytelnione) świadectwa maturalnego na język niemiecki przyda się podczas poszukiwania pracy

Niemcy pozostają bezsprzecznym liderem, jeśli chodzi miejsce na emigrację zarobkową. Zgodnie ze statystykami u naszych zachodnich sąsiadów mieszka około dwóch milionów Polaków, osób polskiego pochodzenia lub pochodzących się z naszego kraju. Posiadanie przetłumaczonych dokumentów, które potwierdzają nasze wykształcenie, pomoże znaleźć lepszą pracę w Niemczech. Tamtejsi pracodawcy oczekują, że ich pracownicy będą mieli świadectwa potwierdzające ukończenie szkoły (dotyczy przede wszystkim osób aplikujących na stanowiska techniczne). O przekład warto postarać się jeszcze przed opuszczeniem kraju – skorzystanie z  usługi jest tańsze i prostsze w ojczyźnie.

Przy aplikowaniu na studia

Podstawowym dokumentem uprawniającym do przyjęcia do szkoły wyższej jest właśnie świadectwo maturalne. Polska matura jest honorowana na wszystkich niemieckich uczelnia. Polacy mają zatem prawo rozpoczęcia studiów na takich samych zasadach, co ich niemieccy rówieśnicy. Nieco inaczej jest w przypadku osób, które ukończyły technikum lub liceum profilowane. Wówczas niezbędne jest zdanie egzaminu, które potwierdza równoważność wykształcenia niezbędnego do podjęcia nauki na szkole wyższej.

Jak przeliczany jest wynik polskiej matury?

Chcąc dowiedzieć się, jaką ocenę otrzyma się w niemieckim systemie edukacyjnym, należy obliczyć średni wynik procentowy ze wszystkich egzaminów, a następnie odjąć otrzymaną wartość od 100. Liczbę należy podzielić przez 70, a następnie trzykrotnie zwiększyć i dodać 1. Odpowiednie przeliczenia powinny zostać wykonane przez tłumacza i umieszczone w dokumencie docelowym. Każda niemiecka uczelnia podaje na swojej stronie progi minimalne. Ponadto należy pamiętać o wymogu dobrej znajomości języka.

Jak znaleźć tłumacza przysięgłego? Tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione) – język niemiecki

Najłatwiejszym sposobem na zlecenie tłumaczenia świadectwa maturalnego jest skorzystanie z usług biura tłumaczeń. Współpracuje ono z wieloma tłumaczami przysięgłymi, co gwarantuje szybkość i profesjonalizm wykonania usługi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *