Nov 02 2021

/

Zalety współpracy z biurem tłumaczeń

Indywidualny wykonawca. Co nam oferuje?

Współpraca z pojedynczym wykonawcą ma jedną dużą zaletę – jego usługi są z reguły nieco tańsze. Do tego możemy liczyć na bardziej ścisłą współpracę. Jednak tłumacz-freelancer wypada zazwyczaj dość blado w porównaniu z biurem tłumaczeniowym, jeśli pod uwagę weźmiemy: szybkość realizacji zlecenia, dostęp do profesjonalnych narzędzi wspomagających tłumaczenie, a także specjalizacje tłumaczeniowe.

Biuro tłumaczeniowe – szybko i profesjonalnie

Biuro tłumaczeniowe realizuje tłumaczenia znacznie szybciej niż jest tego w stanie dokonać pojedynczy wykonawca. W przypadku firmy moce przerobowe są po prostu większe – grupa tłumaczy może dokonać przekładu kilkuset stron w kilka dni. Ich pracę wspomaga profesjonalne oprogramowanie, dzięki któremu tłumaczenie jest wierne i spójne. Biuro tłumaczeń zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin – takich jak prawo, medycyna, finanse, reklama czy IT – którzy, oprócz doskonałej znajomości języka docelowego, biegle posługują się specjalistycznym słownictwem i żargonem.

Różnorodne tłumaczenia

Tłumaczenia pisemne i tłumaczenia ustne możemy dodatkowo podzielić na kilka kategorii. Te wykonywane pisemnie mogą mieć postać normalną lub uwierzytelnioną. Oznacza to, że przekładu dokonuje tłumacz przysięgły posiadający uprawnienia nadane mu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Takie tłumaczenia są konieczne dla dokumentów, które mamy zamiar skierować do organów sądowych. Z kolei wśród tłumaczeń ustnych rozróżniamy konsekutywne (następcze) i symultaniczne (równoczesne). Biuro tłumaczeń oferuje nam realizację tłumaczenia każdego rodzaju – pisemnego, jak i ustnego.

Dodatkowe korzyści ze współpracy z biurem tłumaczeń

Biura tłumaczeń oferują stałym klientom atrakcyjne zniżki, do tego ogłaszają częste promocje. W cenie tekstu często otrzymuje się również korektę ze strony native speakera. Ekspresowe tłumaczenia często posiadają tę samą cenę co tłumaczenia zwykłe. Profesjonalne oprogramowanie pozwala również na pracę z plikami o różnych rozszerzeniach, co stanowi dodatkową wygodę dla klientów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *