Nov 26 2021

/

Jaaropgaaf i jego rola w rozliczeniu podatku z Holandii

Jakie informacje znajdują się w dokumencie?

Jaaropgaaf zawiera kluczowe informacje na temat dochodów uzyskanych przez daną osobę oraz podatków, jakie wpłaciła z tytułu zobowiązań. W ten sposób w holenderskiej karcie podatkowej znajdują się szczegóły dotyczące uzyskanych dochodów, wysokości odprowadzonych składek ubezpieczeniowych oraz kwoty wpłaconej na rzecz podatku dochodowego. Do tego Jaaropgaaf przedstawia szczegółowe dane na temat firmy oraz pracownika. Firma może przesłać dokument zatrudnianej osobie na przykład drogą mailową.

Jaaropgaaf a zwrot podatku z Holandii

Ubiegając się o uzyskanie zwrotu z tytułu zbyt wysokich składek wpłaconych na rzecz podatku dochodowego, należy koniecznie posiadać tę kartę podatkową. Wówczas wystarczy dołączyć dokument do składanej deklaracji. Na podstawie złożonego zaświadczenia holenderska skarbówka decyduje o tym, czy danemu pracownikowi przysługuje zwrot oraz jaka jest jego wysokość. Niestety na przelew czeka się dość długo – zazwyczaj jest to co najmniej kilka miesięcy. Wartość zwrotu z nadpłaconego podatku zależy od kilku istotnych czynników, w tym od wpłaconych składek, przychodu oraz ulg, z jakich może skorzystać dana osoba.

Zgubiony, zniszczony lub niepoprawnie wypełniony dokument

W przypadku, gdy Jaaropgaaf ulegnie zgubieniu lub zniszczeniu, wówczas należy zwrócić się do pracodawcy o ponowne przesłanie zaświadczenia. Może zdarzyć się również, że dana firma zapomni o przesłaniu karty podatkowej w terminie. Obowiązkiem podatnika jest upewnienie się, że dokument zawiera prawdziwe dane. W razie znalezienia błędu powinien on poprosić pracodawcę o naniesienie korekty.

Do kiedy należy się rozliczyć?

Termin złożenia deklaracji decyduje o tym, kiedy pieniądze zostaną przelane na konto podatnika. Osoby, które zdążą przed 1 kwietnia, czekają na zwrot do czterech miesięcy. Pozostali muszą uzbroić się w cierpliwość – holenderska skarbówka może wykonać przelew nawet do sześciu miesięcy od dnia rozliczenia.

Nasze biuro służy pomocą w załatwieniu wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o zwrot podatku nie tylko z Holandii, ale także z Austrii czy Niemiec, czyli najpopularniejszych kierunków polskiej migracji zarobkowej – https://www.tktranslate.pl/niemcy-v1.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *